Rehabilitacja dzieci w Zakładzie Rehabilitacji

Integracyjne Przedszkole Małego Karola mieści się w budynku złączonym z Zakładem Rehabilitacji. Naszą misją jest nieść pomoc dzieciom niepełnosprawnym i zapewniać im prawidłowy rozwój, dlatego korzystamy z profesjonalnej kadry Zakładu Rehabilitacji. Rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych, to nieoceniona pomoc dla rodziców troszczących się zarówno o rozwój ruchowy, jak i psychiczny swoich podopiecznych. Terapeuci z Zakładu rehabilitacji mogą przychodzić do przedszkola lub opiekunki za zgodą rodziców prowadzą dzieci do Zakładu Rehabilitacji. Troszczymy się o przyjazną atmosferę, sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi naszych maluchów.

Dzieci z niepełnosprawnościami z naszego Przedszkola w trakcie zajęć mają prowadzoną indywidualną terapię ruchową dostosowaną do ich potrzeb. Natomiast dzieci z wadami postawy i innymi dysfunkcjami mają zajęcia gimnastyki korekcyjnej według opracowanego planu w oparciu o gry i zabawy, tak by dziecko chętnie w nich uczestniczyło. 
Celem tych zajęć jest: kształtowanie nawyku prawidłowej postawy, wyrabianie nawyku prawidłowego stawiania stóp w chodzie i w biegu, kształtowanie i zwiększenie wytrzymałości i siły mięśni oraz zwiększenie ogólnej sprawności i wydolności organizmu.
Zajęcia prowadzą terapeuci z Zakładu Rehabilitacji.