Galeria wydarzeń

Rok 2022/23

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

„Bajka wędruje po świecie, dziś do nas zawitała. Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała”.

Bajki i baśnie kochają wszyscy – mali i duzi. Zachwycają historiami i animacją, ale przede wszystkim są to bardzo mądre opowieści o przyjaźni, miłości, oddaniu, tęsknocie. Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny…

Dziś w naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniałe się bawiły. Zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Światowy Dzień Postaci z Bajek był wyśmienitą okazją, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.

Pasowanie na przedszkolaka - 30 października

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Ta wspaniała ceremonia odbyła się w naszym przedszkolu 31 października. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód jak dużo już potrafią. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą grzecznymi i dzielnymi przedszkolakami.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania na przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla Rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Rok 2021/22

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i pamiątka uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 2022

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej a 3 maja obchodzimy pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy dnia 28 kwietnia obchody tych świąt w przedszkolu. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Tego dnia przedszkolaki wspaniale prezentowały się w strojach galowych, recytowali wiersze patriotyczne oraz odśpiewali z powagą i w pozycji na baczność zwrotkę i refren Mazurka Dąbrowskiego. Było bardzo uroczyście. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Jasełka 2021

Okres Bożego Narodzenia, to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, tak więc zatrzymajmy się na chwilę w gonitwie codziennych spraw, uciszmy swoje myśli.

Serdecznie zapraszamy na inscenizacje historii Narodzenia Pańskiego w grupie III naszych przedszkolaków.

Spotkanie z policjantami - 21.X.2021

21 października 2021 roku, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie; Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Pan Marek Bocian oraz Oficer Prasowy st. sierż. Pani Jagoda Stanicka spotkali się z przedszkolakami aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W formie zabawy przypominali zasady poruszania się na drogach, rozmawiali o bezpieczeństwie w domu i na placu zabaw. Przypomnieli dzieciom, aby podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu samodzielnie się nie oddalały i nie rozmawiały z nieznajomymi.

Policjanci przypomnieli najmłodszym numery alarmowe choć trzeba przyznać, że wszystkie dzieci, które brały udział w spotkaniu, znały poszczególne numery telefonów i przepisy drogowe dotyczące poruszania się po chodnikach, drogach rowerowych i przejściach dla pieszych.

Na zakończenie policjanci wręczyli przedszkolakom opaski odblaskowe, a dzieci najpiękniej jak tylko potrafiły podziękowały.

Rok 2020/21

Zakończenie roku w Grupie 4
Dzień Mamy i Taty - 2021 - gr. 4
Wielkanoc - Grupa 4
Bal karnawałowy

Na ostatki przed Wielkim Postem został zorganizowany bal karnawałowy w każdej grupie. Wśród wielu różnych przebrań nie zabrakło księżniczek wróżek, policjantów, strażaków czy innych służb mundurowych aż po służby specjalne. Wszystkim gratulujemy oryginalnych przebrań i cieszymy się ze wspólnej zabawy. 

Grupa 2

Grupa 3

Grupa 4
Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia przypada dzień Babci oraz Dziadka. Z tej okazji przygotowano różne przedstawienia z podziękowaniami za ich życzliwość oraz troskę o swoje wnuczki i wnuków.  

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 3

Grupa 4
Żywa lekcja przyrody

Pośród różnych spotkań, w naszym przedszkolu trwa również cykl “żywych lekcji przyrody”. Za każdym razem dzieci poznają inne zwierzęta oraz podstawy opieki nad nimi. 

Grupa 1

Grupa 2
Jasełka

W czasie przygotowania i przeżywania Bożego Narodzenia nie mogło zabraknąć również przedstawienia jasełkowego. Każda grupa pod opieką Pań wychowawczyń zorganizowała takie wydarzenie, które z racji epidemii zostało jedynie sfotografowane i nagrane. Gratulujemy podjęcia się tego wyzwania oraz pięknych ról i strojów młodych aktorów. 

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 3

Grupa 4
Wizyta Mikołaja

W dniu 07.12. nasze przedszkole po raz kolejny odwiedził św. Mikołaj, wraz z ogromnym workiem prezentów. Nie obyło się bez wielu chwil radości i uśmiechu, a każdy prezent został bardzo szybko rozpakowany.

Dzień Pluszowego Misia w grupie 1

Koniec listopada związany jest ze Światowym Dniem Pluszowego Misia, który przypada 25.11. Został zapoczątkowany w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. 

Święto Odzyskania Niepodległości

Każdego roku w naszym przedszkolu z racji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości każda z grup w inny sposób włączyła się w kształtowanie postaw patriotycznych u młodych Polaków. Poprzez wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego, innym piosenek o tematyce patriotycznej, biało-czerwony strój oraz rozmowy i zajęcia rozwijające postawy patriotyczne i wprowadzające w historię Polski. Ponadto Antosia i Franek z grupy 3 wzięli udział w miejskim konkursie pieśni patriotycznej pt. “Ma Ojczyzna jest mi bliska”, który odbył się w SP nr 3 w Lubartowie. Serdecznie gratulujemy odwagi i zdolności wokalnych.