Informacje o przedszkolu

„Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka. Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpieczne. Wiedzieć, co można, a czego nie wolno mu robić.” Św. Jan Paweł II

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Małego Karola, usytuowane jest w zieleni, w zacisznym z dala od zgiełku i zanieczyszczeń ulicy zakątku parafii Wniebowstąpienia Pańskiego z dobrym zapleczem parkingowym i obok Zakładu Rehabilitacji. Przedszkole mieści się w nowo wybudowanym budynku, który jest nowoczesnym, parterowym obiektem, spełniającym wszystkie normy pod względem bezpieczeństwa i funkcjonalności. Budynek przedszkola składa się z czerech dużych i przestronnych sal edukacyjnych dla każdej grupy wiekowej. Każda sala wyposażona jest w tablicę interaktywną, która pozwala łączyć tradycyjne metody z osiągnięciami w technologii informacyjnej oraz magiczny dywan lub magiczną ścianę. W każdej sali znajdują się pomoce dydaktyczne i zabawki dostosowane do grupy wiekowej, również dwa mobilne monitory interaktywne, które mogą być wykorzystywane w każdej sali edukacyjnej.

Posiadamy trzy gabinety terapeutyczne. Pierwszy gabinet to sala doświadczeń świata wyposażona w sprzęt relaksacyjny oraz urządzenia emitujące dźwięk, światło i różne zapachy. Druga sala wyposażona w kabinę SI umożliwiającą ćwiczenia usprawniające różne partie ciała. Trzecia sala logopedyczny wyposażony w niezbędne pomoce terapeutyczne. Dzieci z niepełnosprawnościami z naszego Przedszkola w trakcie zajęć mają prowadzoną indywidualną terapię ruchową dostosowaną do ich potrzeb. Natomiast dzieci z wadami postawy i innymi dysfunkcjami mają zajęcia gimnastyki korekcyjnej według opracowanego planu w oparciu o gry i zabawy, tak by dziecko chętnie w nich uczestniczyło. Zajęcia prowadzą terapeuci z Zakładu Rehabilitacji.

 T

W przedszkolu funkcjonuje dobrze wyposażona kuchnia w której przygotowujemy śniadanie i podwieczorek. Smaczne i zdrowe obiady przygotowuje sprawdzona i profesjonalna firma cateringowa “Karczma Piastowska” z Niemiec.

Nad edukacją i bezpieczeństwem dzieci czuwa wyspecjalizowany personel: nauczyciele wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagodzy, terapeuci indywidualni, logopeda, psycholog, terapeuci sensoryczni, fizjoterapeuci i ksiądz. Katolicki charakter naszego przedszkola realizowany jest między innym przez lekcje religii prowadzone przez księdza. Dzieci wspierane są w rozwijaniu swoich zdolności, wdrażane do działań twórczych, udziału w konkursach oraz aktywności ruchowej.

Do dyspozycji dzieci mamy duży, przestronny i bogato wyposażony plac zabaw, również w urządzenia do integracji sensorycznej.

Przedszkole funkcjonuje cały rok (z dwutygodniową przerwą wakacyjną). Godziny otwarcia: 6.30 – 16.30.